Alpy

Termin 9 - 16 lipca 2022

Cena: 3 450 zł

Wolnych miejsc: 8 z 8

Plan wyprawy

Zbiórka o 6 rano na stacji benzynowej BP przy autostradzie A1 w kierunku na Ostrawę MOP Mszana Północ (koordynaty do nawigacji 49.960374, 18.525886). Ruszamy wcześniej ponieważ mamy do zrobienia około 650 - 700 kilometrów do miejsca zakwaterowania (głównie autostrady). Na miejscu będziemy po godzinie 18:00. Jedziemy przez Czechy i Austrię. Po drodze jakiś obiad. Nocleg gdzieś pomiędzy Bischofshofen a Zell am See.

 

Dzisiaj mamy do pokonania około 400 km. Na pierwszy ogień pójdzie Grossglockner Hochalpenstrasse, czyli najwyżej położona asfaltowa droga w Austrii 2571m n.p.m. Następnie udamy się w stronę Włoch by nacieszyć się alpejskimi przełęczami w Dolomitach. Tego dnia pokonamy następujące przełęcze: Plocken, Mauria, Giau. Wieczorem dotrzemy do naszego miejsca zakwaterowania. Dziś będzie to czterogwiazdkowy hotel.


 

Dzisiaj przejedziemy niecałe 250 km. Trasa poprowadzi nas między innymi przez przełęcze Gardena, Campolongo, Pordoi, Sella, Rolle. Na nocleg wracamy do tego samego hotelu.

Naszym dzisiejszym celem podróży jest polodowcowe Jezioro Garda. Mamy do pokonania około 300. Przejedziemy między innymi  SP38 czyli Strada della Forra. Na jej szczycie w miejscowości Pieve znajduje się taras widokowy na jezioro Garda, Strada Panoramica del Monte Baldo, Passo di Gobbera, Passo Brocon, Passo del Sommo by popołudniu dotrzeć do miejscowości Malcesine gdzie spędzimy kolejną noc. 

Ruszamy dalej. Naszym celem jest miejscowość Bormio do której mamy 180 km a raczej hotel położony na zboczu góry parę km od niej z pięknym widokiem na dolinę i miasto położone poniżej. Po drodze przejedziemy przez Passo Campo Carlo Magno oraz Passo del Tonale. A na koniec... gwóźdź programu na dzień dzisiejszy, czyli Passo di Gavia. Przełęcz położona na wysokości 2621 m n.p.m. Wjazd na nią niektórym potrafi znacząco podnieść adrenalinę. Widoki zapierają dech w piersiach i podkreślają potęgę gór. Do hotelu powinniśmy dotrzeć stosunkowo wcześniej, tak więc będziemy mięli długie popołudnie na odpoczynek.


 

Kolejny dzień pełen emocji. Główny cel na dzisiaj to Przełęcz Stelvio. Niektórzy motocykliści twierdzą że to najtrudniejsza ze wszystkich przełęczy. Na pewno jest najwyższa z alpejskich przełęczy położonych we Włoszech 2758 m n.p.m. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to jedno z tych miejsc w którym trzeba być. Ostre "agrafki" na zjeździe zweryfikują nasze umiejętności odnośnie pokonywania bardzo ostrych i ciasnych zakrętów. Po drodze do miejsca noclegowego przejedziemy również przez Silvretta Hochalpenstrasse. Dla mnie osobiście jest to chyba najpiękniejsza alpejska trasa widokowa. Po przejechaniu około 260 km dotrzemy do miejsca noclegu.


 

Dzisiaj mamy do pokonania około 470 km. Oczywiście nie obejdzie się bez kolejnych przełęczy i tras widokowych. Przekraczamy granicę Austriacko - Włoską trasą widokową Timmelsjoch Hochalpenstrasse by po włoskiej stronie podziwiać kręte drogi prowadzące przez Passo del Rombo oraz Jaufenpass. Czy dzisiaj śpimy we Włoszech? Nie. Jedziemy z powrotem do Austrii by tam spędzić ostatnią noc przed powrotem do domu.


 

Wracamy do domu. Dystans do pokonania to około 720 km drogami szybkiego ruchu i autostradami. Rozstajemy się tuż za Polską granicą w Restauracji McDonald's


 

Plan wyprawy zawiera atrakcje, które na pewno odwiedzimy lecz niekoniecznie w opisanej kolejności. Wszystko zależy od preferencji uczestników wyprawy oraz pogody. Istnieje również możliwość odłączenia się od grupy i samodzielnego zwiedzania poszczególnych atrakcji we własnym tempie. Każdy z uczestników otrzyma link do mapy z zaznaczonymi atrakcjami.

Szczegóły wyprawy

Cena Wyprawy: 3 450 zł
Termin wyprawy: 9 - 16 lipca 2022 - 8 dni (1 dzień dojazd, 1 dzień powrót i 6 dni zwiedzania)
Rodzaj wyprawy: wyprawa motocyklowa
Łączny dystans: około 3100 km wraz z dojazdem i powrotem liczony od miejsca zbiórki
Dzienny dystans: 90 - 500 km za wyjątkiem dnia wyjazdu około 560 km i dnia powrotu około 720 km
Planowana ilość uczestników: 8 wraz z pilotem
Minimum organizacyjne: 6 uczestników wraz z pilotem
Zakwaterowanie: Austria oraz Włochy. Pokoje 2 osobowe z łazienką.
Transport: transport własny uczestników wyprawy - motocykle
Główne cele:
Przełęcze alpejskie oraz trasy widokowe położone na terenie Austrii i Włoch
Austria:
- Grossglockner Hochalpenstrasse
- Reschenpass
- Silvretta Hochalpenstrasse
- Timmelsjoch Hochalpenstrasse

Włochy:
- Jezioro Garda
- Passo di Monte Croce Carnico
- Passo della Mauria
- Passo di Giau
- Passo Gardena
- Passo di Campolongo
- Passo Pordoi
- Passo Sella
- Passo di Rolle
- Strada Panoramica del monte baldo
- Passo Gobbera
- Passo Brocon
- Passo Sommo
- Strada della Forra
- Passo Campo Carlo Magno
- Passo del Tonale
- Passo di Gavia
- Passo dello Stelvio
- Passo del Rombo
- Jaufenpass


Cena zawiera:
- 7 noclegów ze śniadaniem - Pokoje 2 osobowe z łazienką
- bilet wstępu Grossglockner Hochalpenstrasse
- Austriacką winietę motocyklową na 10 dni
- Ubezpieczenie uczestników wyprawy NNW/OC/KL wraz z assistance
- Opłaty na turystyczny fundusz gwarancyjny
- Opiekę pilota na trasie zgodnie z planem wyprawy

Cena nie zawiera:
- dodatkowych posiłków poza śniadaniami dostępnymi w miejscu zakwaterowania
- środka transportu - motocykla
- ubezpieczenia motocykla
- paliwa do motocykla
- kosztów związanych z naprawą i ewentualnym holowaniem motocykla (organizator zaleca wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia assistance. Firmę w której my się ubezpieczamy tutaj. możesz również skorzystać z usług innych firm np. tutaj)
- viniet, innych opłat drogowych, parkingowych itp (aktualne ceny viniet i autostrad dostępne tutaj)
- dodatkowych ubezpieczeń poza określonymi w szczegółach wyprawy
- biletów wstępu do muzeów oraz innych atrakcji turystycznych poza biletami wskazanymi w szczegółach wyprawy
- wszelkich innych opłat poza opisanymi w szczegółach wyprawy.

Alpy włoskie i austriackie

Alpy to pasmo górskie ciągnące się... Nie.. Takie informacje znajdziesz w Wikipedii. Jak opisać jednym zdaniem Alpy? To niemożliwe. Jeżeli jednak miał bym się podjąć tego na potrzeby tej oferty to powiem krótko. "Alpy to raj dla motocyklisty". Oczywiście pod warunkiem że motocyklista lubi góry, kręte drogi oraz ostre zjazdy i podjazdy. Znam takich którzy wolą długie, proste autostrady. Im się w Alpach nie spodoba. Oczywiście każdy z nas podejmując próbę określenia co najbardziej jemu podobało się w tej bajkowej wręcz alpejskiej krainie będzie mówił o czym innym, ponieważ każdy znajdzie tu coś dla siebie. Lubisz ostrą jazdę po zakrętach? Myślę że będą takie chwile gdzie będziesz się cieszył kawałkiem prostej drogi. A może wolisz podziwiać przepiękne okoliczności przyrody? Gwarantuję że będziesz miał ku temu wiele okazji. Za każdym zakrętem zobaczysz inne oblicze Alp. Lubisz dobrą kuchnię? Mówisz - masz.
Nasza wyprawa to 18 alpejskich przełęczy i 6 tras widokowych... Hmmm.... Muszę się z tym nie zgodzić. Poza tranzytem przez Czechy to można powiedzieć że pozostałe 2000 km to jedna wielka trasa widokowa a przełęczy jest z pewnością więcej.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania zadzwoń do nas +48 606381740 lub napisz korzystając z formularza kontaktowego

img_7467.jpg
img_8347.jpg
img_7919.jpg
img_7523.jpg

CookiesAccept mobile

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza Państwa zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem